Zastosowanie dla ramek paspartu

Tradycyjne ramy są dość nudne, proste i zawsze klasyczne. Wykonywane ze złota lub srebra pasują do wnętrz bardzo eleganckich, nadając im jeszcze bardziej ekskluzywnego charakteru.

Mimo iż wiele osób za nimi przepada, niektórzy chętniej sięgają po te bardziej oryginalne dodatki – m.in. ramki paspartu. Spokojnie zastępują one tradycyjne i eleganckie obramowania, a można je stosować na wiele różnych sposobów.

Ramki tego rodzaju wyróżniają się przede wszystkim swoją uniwersalnością. Świetnie komponują się z dowolnymi przestrzeniami – zarówno tymi bardzo nowoczesnymi, jak i klasycznymi i tradycyjnymi aranżacjami. Potrafią doskonale prezentować same obrazy czy grafiki, wydobywając z nich całą głębię czy nawet wpływając częściowo na intensywność zastosowanych w nich barw. Robią to w sposób bardzo dyskretny, wręcz niezauważalny. Są stonowanymi i skromnymi dodatkami o naprawdę gigantycznych możliwościach aranżacyjnych.

Większość ramek paspartu występuje w klasycznym białym odcieniu. Jest on uniwersalny i pasuje do większości barw, ale sprawia wrażenie dość ciężkiego i może niepotrzebnie kuć w oczy, zbyt mocno kontrastując z intensywniejszymi odcieniami. Biel lepiej zastąpić kremowym kolorem lub stonowanym beżem. Ramka w takim kolorze to kwintesencja czystej klasy i dobrego smaku – najlepsza propozycja dla wnętrz eleganckich i wytwornych. A co z aranżacjami nowoczesnymi? Jak można je urozmaicić przy pomocy kartonowych ramek? Wystarczy zdecydować się na te najbardziej oryginalne, abstrakcyjne, kompletnie dziwaczne. Passe partout wypełnione wielobarwnym motywem groszku czy uzupełnione najróżniejszymi figurami na każdym zrobi wrażenie.

Chcąc zastosować w przygotowywanych aranżacjach kartonowe ramki, należy koniecznie dostosować je do wyglądu danego pomieszczenia. Bardzo elegancka, beżowa czy pozłacana rama nie powinna pojawić się w nowoczesnym pokoju, w którym wszystkie elementy są monochromatyczne. Pewnych zasad po prostu trzeba się trzymać. W przeciwnym wypadku aranżacje będą niespójne.