Suknie ślubne od projektantów

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie orientowałyśmy się w standardowych cenach sukienek ślubnych, teraz właśnie, gdy nieuchronnie zbliża się termin naszej własnej uroczystości weselnej, zaczęłyśmy zwracać na nie uwagę i nie do końca jesteśmy zadowolone z tego, czego się dowiedziałyśmy.

Same nasze koleżanki, mama czy siostry przyznają, że suknie ślubne są ogromnym wydatkiem, który pochłonie ogromną część naszego budżetu. Czy jednak rzeczywiście tak właśnie musi być? Czy za kreację weselną naprawdę musimy zapłacić te kilka tysięcy złotych? Standardowe ceny sukienek ślubnych rozpoczynają się od kilku tysięcy złotych, a dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy. Im lepsza jest jakość ich wykonania, tym są one droższe. Wpływ na ich cenę ma również tworząca je firma. Popularne i znane w Polsce marki oraz indywidualni projektanci zawsze podwyższają ceny swoich ubrań, bo po prostu wiedzą, że i tak klientki będą je z chęcią kupować.

Gdybyśmy natomiast przejrzały te tańsze suknie ślubne, mogłybyśmy dostrzec, że jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia – materiał z bliska wygląda jak tania dzianina, która sprawia wrażenie, jak gdyby miała się rozpruć lub rozerwać już po jednym skocznym tańcu. Każdy kolejny dodatek w postaci haftki, koronki czy diamenciku wszytego w gorset podwyższa cenę całej kreacji. Jeżeli natomiast okazałoby się, że sukienka wymaga pewnych poprawek, kolejne pieniądze przeznaczyłybyśmy na te drobne modyfikacje. Niestety, ale tak naprawdę musimy się po prostu z tym pogodzić. Wesele nigdy nie będzie tanie, dlatego nie możemy starać się na nim oszczędzać.

Polska projektantka annakara.com