Dron to prywatny punkt widokowy

Kamera, aparat fotograficzny to już przeżytek. Nowe technologie są odpowiedzą innowacyjności. W przeszłości, aby sfilmować widok z góry często używano helikoptera. Dziś filmowanie dronem nie powinno nikogo zdziwić. Filmowanie dronem stało się popularne w momencie, gdy tego typu urządzenia zaczęły przybierać na popularności. Wraz z tym tańszy stał się wynajem drona. Dziś każdy może sobie pozwolić na takie udogodnienie za niewielką cenę.

wzrasta zapotrzebowanie na filmowanie dronem

Dobrymi obiektami do kręcenia filmów są różnorodne zabytki, które przy odpowiednim oświetleniu i pogodzie wyglądają spektakularnie. Jednym z miast liczącym ogrom takich atrakcji jest Kraków. To właśnie tutaj filmowanie dronem może przynieść ponadprzeciętne efekty. Wystarczy popatrzeć na niektóre seriale nagrywane w tym pięknym mieście, jakim jest Kraków. Niektóre ujęcia z drona (czytaj z powietrza) po prostu zapierają dech w piersiach.

Niemniej jednak należy pamiętać, że filmowanie dronem może być niebezpieczne, szczególnie w odniesieniu do samolotów. Dlatego też niejednokrotnie trzeba uzyskać specjalne pozwolenie oraz posiadać odpowiednie uprawnienia wydawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Bez takich rzeczy użytkownika drona mogą spotkać nieprzyjemności z karami finansowymi na czele. Te wymagania nie powinny jednak przyćmić spektakularnych widoków, jakie można osiągnąć za pomocą filmów, czy zdjęć wykonanych właśnie dronem.

W Krakowie istnieją firmy, które za kilkaset złotych są gotowe świadczyć usługę filmowanie dronem i to na najwyższej jakości sprzęcie. Cena raczej nie jest wygórowana i warto o tym pomyśleć jeśli zależy nam na naprawdę dobrej jakości filmie z lotu ptaka. Tutaj podaję Wam namiary na jedną z firm świadczących filmowanie dronem w Krakowie – www.RentGrandfox.pl/dron