Co powinno się znaleźć w pokoju noworodka?

Dziecięce pokoiki rządzą się swoimi prawami. Mimo iż nieraz wyglądają bardzo różnorodnie, łączy je tych kilka elementów, jakich nie może w nich nigdy zabraknąć. Co zatem do nich należy?\

Pokój dziecięcy musi składać się z komfortowego i bezpiecznego miejsca do spania. Jego podstawą stanie się łóżko. Powinno być na tyle wysokie, aby dziecko nie mogło samo się z niego wydostać i zarazem na tyle niskie, aby rodzic spokojnie mógł do niego sięgnąć. Bezpośrednio na łóżeczku warto ustawić praktyczny rożek dla niemowląt. To specjalna kołderka, wspaniale otulająca dziecięce ciałka i zapewniająca im wysoki poziom ciepła oraz poczucie bezpieczeństwa.

Ważny jest także rodzaj materaca. Ten, który ma być wykorzystywany przez dziecko, musi być półtwardy – zbyt miękki nie podtrzyma dobrze kręgosłupa, a twardy może wywołać dolegliwości bólowe. Strefa wypoczynku jest zdecydowanie najważniejsza, ale warto też stworzyć sobie samemu wygodne miejsce do karmienia czy przewijania. Pokój powinien zostać podzielony na kilka części. Każda z nich będzie odpowiadać za inne zadania. Łączyć je będzie jedno – radosne barwy, które wypełnią dosłownie całe pomieszczenia. Pokój dziecięcy koniecznie musi być żywy, dlatego nawet występujące w nim zasłony dziecięce po prostu muszą zawierać ciekawe bajkowe motywy czy fantazyjne wzory.

Przygotowanie idealnego pokoju dziecięcego może zająć trochę czasu, ale mimo wszystko na pewno warto go poświęcić, by stworzyć dla swojego malca coś naprawdę wspaniałego. Każde dziecko będzie cudownie się rozwijać w świetnie zaaranżowanym otoczeniu.